pais.jpg

UUDISED

Heidi Paabort: Mitte mida, vaid kuidas

Eesti kaasaegne noorsootöö on alles teismeline. Kõigest 15-aastane. 1999. aastal vastu võetud seadus pani paika, et noorsootöö on noortele tingimuste loomine arendavaks tegevuseks, mis võimaldab neil vaba tahte alusel perekonna-, tasemekoolituse- ja tööväliselt tegutseda.

Loe edasi...

Eesti ANK on häiritud kaitsepolitsei kahtlustustest

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) on sügavalt häiritud uudisest, et Kohtla-Järve Noortekeskust on kasutatud kelmuse toimepanemiseks.

Loe edasi...

Heidi Paabort osaleb Eesti esindajana Euroopa Liidu noorsootöö ekspertgrupis

Euroopa Liidu noortevaldkonna töökava alusel moodustatud ekspertgrupis osaleb Eesti esindajana Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse tegevjuht Heidi Paabort.

Loe edasi...

Eesti ANK tutvustab haridus- ja teadusministrile noortekeskuste tööd

Esmaspäeval, 8. septembril kohtub Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) delegatsioon Põltsamaal haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskiga, et  ühiselt arutleda noorsootöö ja noortekeskuste rolli üle Eesti ühiskonnas.

Loe edasi...

Noortekeskused asuvad testima uudset seiresüsteemi

Septembrist asub 22 noortekeskust üle Eesti testima uudset seiresüsteemi, mis võimaldab senisest paremini analüüsida noortekeskuste tegevust.

Loe edasi...

Rahvusvaheline noortepäev tõi Jõhvi keskväljakule üle 1000 noore

Teisipäeval, 12. augustil Jõhvi kesklinnas toimunud rahvusvahelisel noortepäeval osales üle 1000 osaleja, kes lõid kaasa erinevates töötubades ja nautisid noorte talentide esitust.

Loe edasi...

Noortepäev püüab lähendada erinevaid kogukondi

12. augustil Jõhvis toimuv rahvusvaheline noortepäev püüab lähendada erinevat keelt kõnelevaid noori ja noortega tegelejaid.

Loe edasi...

AVALIK PÖÖRDUMINE: Eesmärke saavutavad inimesed, mitte määrused

Mõned päevad tagasi jõudis meediasse uudis sellest, et Tallinn soovib muuta noortekeskuste juhtimist: lõpetatakse Tallinna Noorsootöö Keskuse tegevus ja iga noortekeskus hakkab kuuluma linnaosavalitsuse alla. Ülelinnalised tegevused koordineeritakse määruse alusel tulevikus Tallinna Spordi- ja Noorsootööameti poolt.

Loe edasi...

Kutse laiendatud juhatuse koosolekule 17. juunil

Hea noortekeskuse esindaja, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus kutsub Teid osa saama laiendatud juhatuse kokkusaamisest 17. juunil kell 11:00 kuni 16:00 Tõrva Avatud Noortekeskuses.

Loe edasi...

Katusorganisatsioonid taunivad Paide linnavolikogu käitumist

Tänasel Paide Linnavolikogu istungil keelas volikogu aseesimees noortevolikogu sõnavõtu umbusaldatava linnapea toetuseks pärast seda, kui linnavolikogu esimees oli kõneks loa andnud. Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) ja Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus (Eesti ANK) leiavad, et selline äsja valitud noortevolikogu esindajate sõnavõtu keelamine on põhjendamatu.

Loe edasi...